on1ab1dd1rej1

Get Adobe Flash player

Stomatologia Tarnów

OzonyTron X

ozonytron xPodstawowa wersja generatora Ozonytron X dostępna jest na rynku od 1999 r.
Urządzenie sprawdziło się w praktykach stomatologicznych na całym świecie, a liczne Akademie Medyczne potwierdziły jego skuteczność w szczegółowych badaniach, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wielu publikacjach.
Generator można wyposażyć w osiem sond aplikacyjnych do wszystkich rodzajów zabiegów stomatologicznych.

Zbliżenie sondy do pola zabiegowego aktywuje jej działanie, a intensywność regulujemy potencjometrem umieszczonym na przednim panelu. Sygnał dźwiękowy ( co 10 sek. ) informuje użytkownika o czasie ekspozycji.

 


 

 

OzonyTron X - generator Ozonu wprowadzony na rynek w  1999r. po dwuletnich badaniach klinicznych przez  niemiecką firmę "MIO International OZONYTRON GmbH"

 

Swój sukces rynkowy urządzenie zawdzięcza łatwości użytkowania ale przede wszystkim skuteczności działania. Odpowiednia dawka silnie reagującego tlenu atomowego „im status nescendi” powstającego w polu działania sondy zabija bakterie, grzyby i dezaktywuje wirusy nie naruszając przy tym naszych komórek. Ogromne znaczenie dla skuteczności działania ma również pole magnetyczne, które powstaje podczas zabiegu sięgając 10mm w głąb tkanki. Zapewne to głęboka penetracja pola zabiegowego zwiększa skuteczność czego nie daje żaden generator określający na zasadzie nadmuchu ozonu w miejscu zmiany, a do tego odpowiednio dobrane parametry pola magnetycznego aktywują procesy regeneracji tkanki miękkiej i znacznie przyspieszają gojenie. Idea połączenia skutecznej dezynfekcji Ozonem medycznym z jednoczesnym terapeutycznym działaniem pola magnetycznego pozwala ograniczyć ilość zabiegów w stosunku do innych metod leczenia i wyeliminowuje w wielu przypadkach konieczność podania środków farmakologicznych.

 

 
 

Zabieg Ozonytronemjest bardzo prosty, a co najważniejsze bezbolesny. Pacjent trzyma w dłoni elektrodę bierną, a lekarz po ustawieniu odpowiedniej intensywności (poręcznym pokrętłem) określonej w tabeli wskazań zbliża sondę do tkanki pacjenta. Zamknięcie obwodu pola magnetycznego generuje  mikrowyładowania rozczepiające cząsteczkę tlenu O2 na dwie cząsteczki tlenu atomowego O, który niszcząc membranę komórki komórkową organizmów niższych doprowadza do ich zniszczenia. Urządzenie zostało wyposażone w sygnał dźwiękowy aktywujący się co 10 sekund umożliwiając kontrolę czasu zabiegu.

Urządzenie jest bardzo lekkie i poręczne, a co najważniejsze łatwe w obsłudze. Wszystkie połączenia i złącza spełniają wymogi norm europejskich co gwarantuje jego długą żywotność i sprawne funkcjonowanie podczas eksploatacji. Cyfrowy układ mikroprocesorowy zapewnia precyzję ustawionych parametrów pracy i ich powtarzalności podczas kolejnych zabiegów. Rękojeść urządzenia, w której montujemy sondy została wykonana z trwałego poliamidu odpornego na środki dezynfekcyjne. Odpowiednio zaprojektowany „ślizg” zapewnia stabilne mocowanie sondy i dobrą przewodność niezbędną dla skutecznego zabiegu. Urządzenie spełnia wymogi przepisów unijnych, posiada cetryfikat bezpieczeństwa CE0454. Należy do klasy urządzeń IIa, co oznacza, że może być używany na otwartych ranach. Jest to niezbędne w tego typu zabiegach i gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

Share

Stomatolog Tarnów, dentysta
Copyright by GABINET PRZYJAZNY DZIECIOM 2013-2014


Powered MAKSYM 2014-2016