on1ab1dd1rej1

Get Adobe Flash player

Stomatologia Tarnów

Sandman Futura

imagesObecnie na rynku dostępne jest kilka modeli piaskarek abrazyjnych. Wszystkie pracują na wspomnianiej wcześniej zasadzie abrazji powietrznej. Jednak pomiędzy poszczególnymi urządzeniami są zasadnicze różnice. Dotyczą one przede wszystkim ciśnienia roboczego czy też typu użytego materiału ściernego (piasku, proszku).

 

 

Sandman Futura jest urządzeniem o unikatowych rozwiązaniach

      Niskie ciśnienie pracy

Sekretem piaskarki Sandman Futura jest unikalna, opatentowana technologia drobinowej analizy wirów. Dzięki czemu piaskarka pracuje efektywnie już przy ciśnieniu 1.5 - 3 bar. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów gdzie minimalne wymagane ciśnienie zasilające wynosi 6 bar, Sandman Futura nie potrzebuje płaszcza wodnego eliminującego pylenie proszku.

 

      Precyzja i bezpieczeństwo

Specjalnie zaprojektowane dysze umożliwiają precyzyjne dotarcie piasku do każdego ubytku próchnicowego bez obawy uszkodzenia zdrowej tkanki. Wylot dyszy wykonano z węglika wolframu,  dzięki czemu jest ona odporna na udar mechaniczny zachowując precyzję działania przez wiele lat. Piasek to tlenek glinu AL203  selekcjonowany pod względem rozmiaru. Jest to materiał całkowicie bezpieczy dla zdrowia pacjenta jak i lekarza.

 

 

 

      Minimalna inwazyjność

Zastosowanie niskiego ciśnienia w piaskarce Sandman Futura gwarantuje komfortową pracę bez zagrożenia uszkodzenia zdrowej tkanki. Jest to szczególnie ważne w przypadku opracowywania głębokich zmian próchnicowych jak również operowania w obrębie zmian przyszyjkowych.

      Estetyczny i kompaktowy design

Sandman Futura został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w obrębie ograniczonej powierzchni. Dlatego nie zajmuje dużo miejsca i wspaniale wpasowuje się pomiędzy  wyposażenie gabinetu. Zewnętrzną część urządzenia wykonano z wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej.

 

 

       Leczenie bez bólu

Pacjenci nie czują bólu. Brak jest też poczucia niepokoju wywołanego hałasem, wibracjami lub zapachem, tak jak ma to miejsce w przypadku zabiegów wykonywanych przy użyciu wiertła. Oznacza to, że przy użyciu Sandman Futura można leczyć dzieci, kobiety w ciąży czy też karmiące matki bez narażania ich na działanie środków znieczulających. 

      Gwarancja najwyższej wydajność

Opatentowana technologia drobinowej analizy wirów gwarantuje stałą gęstość strumienia mieszaniny piasku i powietrza niezależnie od ciśnienia.  Przekłada się to w znacznym stopniu na efektywniejsze wykorzysztanie piasku jak również jego mniejsze zużycie.

 

 

 

     Uniwersalność zastosowania

Pracując z Sandman Futura używamy dwóch rozmiarów piasku o gradacji 29µm i 45µm. Dodatkowo piaskarka znakomicie spisuje się w zastosowaniach profilaktycznych. W tym celu istnieje możliwość użycia piasku o średnicy 128µm. Wymiana pojemników z proszkiem zajmuję tylko chwilę. Urządzenie posiada dwa osobne gniazda na pojemniki z proszkiem 29µm oraz 45 µm lub 128µm, każdy po 40g.

      Płynna regulacja strumienia piasku

Sandman Futura posiada wygodny sterownik nożny, który umożliwia płynną i szybką regulację ciśnienia. Aktualne ciśnienie powietrza panujące na wylocie dyszy można odczytać na manometrze zamontowanym na frontowej części urządzenia. 

 

 

 

 

Share

Stomatolog Tarnów, dentysta
Copyright by GABINET PRZYJAZNY DZIECIOM 2013-2014


Powered MAKSYM 2014-2016